Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji

Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji

Czym jest wywieranie wpływu i manipulacja? W jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony? Co ma do tego NLP?


Cena: 29.95 zł
Autor: Andrzej Stefańczyk
Wydawca: Złote Myśli
ISBN: 83-7521-140-0

Opinie

Ciekawa książka, godna polecenia.

Wojciech Siwiec, uczeń szkoły średniej - sport
Moje wrażenia? Ciężko sprecyzować, bowiem wszystkie epitety byłyby głębokim niedopowiedzeniem. Preferowałam wersję poczytaj mi mamo , teraz nie mogę przestać czytać:))) Wciąga niesamowicie, trafia w samo sedno głębi, jaką my ludzie w sobie posiadamy. Gorąco polecam... naprawdę warto. Człowiek zmienia sposób postrzegana świata i ludzi już w momencie czytania.

Joanna Stolecka, Mam 22 lata. Pracuję jako przedstawiciel handlowy.
Książka bardzo fajna, napisana przejrzystym językiem. Znalazłam w niej to wszytko czego szukałam - pomocna przy pisaniu pracy z psychologii społecznej. Polecam każdemu.

izabela dominiak, Jestem studentką marketingu i zarządzania , pracuje w sklepie budowlanym
Szczerze polecam książkę osobom interesującym się wywieraniem wpływu oraz tym, które chcą uniknąć lub obronić się od manipulacji przez innych. W książce tej autor zawarł szeroki zakres wiedzy, od podstaw psychologicznych aż po konkretne techniki gotowe do użycia po przeczytaniu. Moim zdaniem jest to dobra inwestycja, która zwłaszcza sprzedawcom (a w końcu każdy z nas coś sprzedaje, choćby siebie samego...) zwróci się wielokrotnie!

Marcin Kijak, NLP, szybkie techniki nauki i czytania, rozwój osobisty, biznes www.marcinkijak.pl
Ksiazka w bardzo zwiezly i przystepny sposob wyjasnia psychologiczne podstawy zachowan czlowieka a takze sposoby manipulacji. Dla mnie to jest otwieracz oczu ktory sprawia ze uczymy sie nie tle co manipulowac ale jak unikac manipulacji. Zdecydowanie polecam!!!

Piotr Orlinski, 28, farmaceuta
Ta książka jest naprawdę warta przeczytania. Niekoniecznie jest tak, że znajdzie się tutaj coś przełomowego, ale sposób, w jaki ta wiedza została usystematyzowana sprawia, że czyta się łatwo i przyjemnie. To coś dla ludzi, którzy są choć trochę w temacie, bo to pozwala zrozumieć, w jakim kierunku powinni się dalej podszkolić.

Radek Białek, 19 lat, student, interesuję się psychologią i przedsiębiorczością
Jak umiejetnie bronic sie przed negatywna psychomanipulacja i jak wplywac na innych w pozatywnym znaczeniu opisuje autor w bardzo wymowny sposob.

Hubert Strzys, 53 lata, pedagog
Po pierwsze zapoznałem się z podstawami prawami psychologii oraz psychomanipulacji. Książka ta jest dobrze skonstruowana tematycznie i pozwala na spostrzeganie otoczenia z innej perspektywy (o czym informowali wcześniej autorzy:))

Maciej Flis, Uczeń technikum elektronicznego 19 lat:)
Publikacja ta nauczyła mnie wychwytywać potencjalnych wrogów, którzy chcieliby mnie zmanipulować. Kiedyś pewnie poddałabym się tej manipulacji, ale nie dziś. Teraz już wiem, widze i rozpoznaje kto chce mnie owinąć wokół palca, ale tym razem to ja stoję po tamtej stronie i dzieje się tak jak ja tego sobie zapragnę. Łatwiej się teraz żyje, sama kontroluje wiele spraw i to nie zupełnym przypadkiem, jakby się mogło wydawać wielu ludziom, bo każdy jest kowalem swojego losu i ta publikacja utwierdziła mnie w tym przekonaniu. Serdecznie polecam!!!

Magda Cidylo, studentka, 21 lat
Super książka! Bardzo się cieszę, że udało mi się ją przeczytać. Teraz zupełnie inaczej patrze na ludzi, ich zachowanie. Gorąco polecam ją osobom, które interesuje mentalność ludzka, zachowanie oraz ochrona przed złym wpływem innych. Naprawdę warto!!!

Patrycja, studentka, 22 lata
Ta książka jest dla mnie czymś w rodzaju akumulatora. Wystarczy, że przeczytam kilka stron i już jestem naładowana . Zmobilizowała mnie do podjęcia bardzo ważnej decyzji życiowej. Rekomendacja tej publikacji moim znajomym, brzmiałaby może banalnie, ale bardzo czytelnie: odkryj magię siebie.

Joanna Muszyńska, agent ubezpieczeniowy, 36 lat
Jest to naprawdę kompleksowe ujęcie psychologii społecznej ze wskazaniem metod wywierania wpływu, płynących z tego korzyści i przeszkód. Uważam, że jest to naprawdę wartościowa pozycja.

Leszek Kosior, student, 40 lat
Opisane przystępnym językiem techniki i zasady manipulacji poparte ciekawymi przykładami pozwalają na zdobycie wiedzy, która umożliwi nam rozpoznawanie ukrytych do tej pory technik i obronę przed zjawiskiem manipulacji. Dodatkowo znajdziemy szczegółowe porady jak bronić się przed konkretnymi metodami omawianego zjawiska.

Paulina Klonowska, studentka dziennikarstwa, 21 lat
Bardzo dobra książka. Jeżeli chcesz poznać techniki manipulacji, wywierania wpływu, ale nie wiesz od czego zacząć, czym dokładnie chcesz sie zająć, jak nazywa sie dziedzina, która by Ci najbardziej odpowiadała - kup tę książkę, a wszystko będzie jasne. Nie będziesz miał więcej pytań, tylko zaczniesz wertować to co Cię interesuje. Pozycja warta polecenia.

Michal, sprzedawca, 27 lat
Przede wszystkim udaje mi się wychwycić w rozmowach handlowych próby manipulowania mną lub zaistniałą sytuacją. Z drugiej strony sam czasami stosuję niektóre techniki wywierania wpływu na innych. E-book jest napisany w sposób profesjonalny. Zadowoli także osoby, które szukają wyjaśnienia tematu od strony psychologicznej.

Wojciech Bonisławski, prowadzę gabinet fizjoterapeutyczny, 37 lat
Większość poradników radzi jak coś zrobić lub coś osiągnąć. Ta książka nie tylko radzi jak , ale również wyjaśnia dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Pomaga od razu zrozumieć pewne aspekty naszego zachowania, a także życia. Ta książka bardzo mi pomogła i sądzę, że pomoże każdemu, kto interesuje się tą tematyką.

Mirek Glacel, sprzedawca, 33 lata
Warto przeczytać, by we własnym otoczeniu umieć rozpoznać tych, którzy pod pozorami uprzejmości, udawanego zainteresowania, tak naprawdę potrzebują Cię do osiągnięcia swoich celów. Gdy osiągną to, co zamierzali, odwrócą się od Ciebie w najmniej spodziewanym momencie. Taka zdrada bardzo boli i mija zazwyczaj dużo czasu nim potrafisz się otrząsnąć. Lepiej wcześniej umieć rozpoznać symptomy manipulacji na twojej osobie - z korzyścią dla twojej psychiki.

Andy Pawiński, ekonomista, 48 lat
Polecam tego e- booka, ponieważ nie tylko opisuje psychologię w sposób czytelny, ale zawiera także wskazówki jak z tej wiedzy korzystać. Publikacja mi się podoba i rzeczywiście potrafi zmienić spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Bardzo konkretny poradnik jak ustrzec się psychomanipulacji. Polecam!!!

Sienkiewicz Agnieszka, technik administracji; 26 lat
Jest to kolejna pozycja, która rozszerza moją wiedzę i warsztat doradcy, którego używam codziennie w swojej pracy. Warto przeczytać, zastanowić się nad możliwością spożytkowania tej wiedzy i wrócić ponownie do lektury.

Kazimierz Gawałek, prawnik, doradca podatkowy i gospodarczy; 56 lat
Niewielka objętościowo, ale wielka treścią. Można lepiej poznać siebie i poznać innych. Bardzo pomocna w kierowaniu zespołami ludzkimi i prowadzeniu negocjacji czy rozmów. Umiejętność oceny drugiej osoby, wpływania na nią, ale i też obrony przed jej wpływem czyni tą pozycję bardzo pomocną. Można ją potraktować jako niezbędnik dla każdego z nas, nie tylko dla menadżera. Polecam ten ebook każdemu.

Zbigniew Przywara, inżynier energetyk, 51 lat
Jakie korzyści?? Same!! i To mnóstwo!! Naprawdę to książka z górnej półki, napisana w sposób prosty i przystępny, ale nie jakaś tam typowa wymądrzałka. Konkretny, rewelacyjny poradnik. Jestem pod wrażeniem. Po przeczytaniu natychmiast zaczęłam pewne wskazówki wdrażać w życie (praktykując w pracy). Efekt był piorunujący. Nareszcie zobaczyłam i odczułam to, co dotąd było tylko na papierze. Polecam wszystkim, bo już samo przeczytanie pierwszych rozdziałów zmieniło mój sposób spojrzenia na wiele spraw, o których nie miałam pojęcia pomimo czytania wielu innych publikacji na ten temat. Trochę mi żal, że zamówiłam ebooka, zamiast wersji drukowanej, bo trudno rozstać się z takim pomocnikiem, ale wiem, że jeszcze i to nadrobię.

Hanna Adamska, pracownik w przedstawicielstwie niemieckiej firmy
Jest to bardzo ciekawa pozycja, która mnie niezwykle zafascynowała. Dzięki wiedzy w niej zawartej inaczej patrzę na otaczających mnie ludzi i łatwiej mogę ich zrozumieć. Polecam tą książkę bo jest naprawdę warta przeczytania.

Kamil Jabłoński, jestem studentem II roku budownictwa w Olsztynie
W przystępny oraz zwięzły i treściwy sposób opisuje mechanizmy psychomanipulacji. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie swoją niezależność w podejmowaniu wyborów i decyzji.

Dariusz Drzewiecki, Urzędnik, 40 lat
Teraz dopiero widzę, ilu ludzi stara się nami manipulować w życiu. Warto zatem przeczytać tego eboka, daje to możliwość zrozumienia faktycznych ich intencji. Bardzo prosty i przyswajalny przekaz, praktycznie każdy jest w stanie zrozumieć jego zawartość.

Sebastian Stańczak, urzędnik, 35 lat
Świetna książka! Dzięki niej zauważyłem jak inni mną manipulowali! Warta każdych pieniędzy! POLECAM!!

Mateusz Choromański, 16 lat, uczeń gimnazjum (ostatni rok :))
O jakości i wartości książki, czyli o tym, że będę z niej zadowolony wiedziałem już po lekturze darmowego fragmentu. Zakup wersji pełnej był więc niejako naturalnym odruchem. Książka jest bardzo dobra, opisywane tematy wyczerpuje, prowadzi czytelnika przez wszystkie zagadnienia w sposób prosty i przystępny. (...) Polecam książkę chcącym zgłębić podstawy tematu. Jednakże należy się liczyć z tym, że książka nie przedstawia i nie wyczerpuje wszystkich zagadnień i dla pogłębienia tematu będzie trzeba sięgnąć po coś innego.

Tomasz Trejderowski, 27 lat, doktorant na Politechnice Śląskiej
Poszerzyłem wiedzł o mechanizmach sterujacych naszymi działlaniami, odbieraniem rzeczywistosci. To bylo to, czego szukałem.

Gregor, zwyczajny czlowiek, ciekawy swiata
Książka pozwala spojrzeć w głąb siebie, ustalić typ osobowości swój i innych. I jak w tytule ukazuje jak bronić się przed negatywnym wpływem innych ludzi.

Izabela Szkodzińska, 28 lat, gł. księgowa
Książka napisana językiem zrozumiałym i wyjątkowo łatwym w odbiorze. Uzyskałem wiele cennych wskazówek których wcześniej nawet sobie nie uświadamiałem.

Wojtek, (31lat, inż. elektronik)
Pogłębiłem wiedzę w w w zakresie. Bardzo polecam innym miłośnikom tej problematyki.

Ryszard Woźniak, 55 lat, inżynier
Ta książka opisuje jak dzięki znajomości odruchów ludzkich można się dowiedzieć czy człowiek kłamie czy mówi prawde, co czuje itd. Gorąco polecam wszystkim.

Marcin Gawęda, 16 lat
Pułapek psychologicznych czyhających na człowieka w życiu codziennym jest o wiele więcej niż myślałem. Pozycja Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji otwiera oczy na wiele spraw. Ot - podręcznik do codziennego użytku. Dlatego żałuję, że nie nabyłem wersji drukowanej. Notebooka nie wszędzie można otworzyć, a i bateria nie na długo starcza.

Daniel Wida, 27 lat, matematyk finansowy, prowadzi własną firmę doradczą
Fundamentalna pozycja w procesie poznawania samego siebie i pracy nad sobą. Całe życie uczyłem się czegoś tam... Przyszedł czas, że postanowiłem nauczyć się czegoś o sobie - dla siebie. Po to, żeby łatwiej znosić niepowodzenia i uprościć drogę do celu. Wasz e-book to elementarz, ale tak skuteczny, że przeszedłem z 1-ej od razu do 3-ej klasy własnej edukacji.

Sławomir Więckowski, 55 lat, przedsiębiorca
Znakomite narzędzie do wywierania wpływu na decyzje innych. Nieodpowiedzialnie stosowane, może być nawet niebezpieczne.

Tadeusz Karczewski, 55 lat, aktywny forumowicz na portalu gazeta.pl
Bardzo dobra książka, warta przeczytania. Dzięki niej poznałem wiele metod, jak wpłynąć na innych ludzi, a także jak nie dać sobą manipulować. Z czystym sercem polecam!

Krzysztof Rajda, uczeń gimnazjum
Mam większą świadomość powodów zachowania drugiego człowieka. Myślę że można tę książkę nazwać Księgą Psychologii.

Barbara D., 25 lat, skończyłam studia i obecnie szukam pracy
Interesująca książka, z dużą dozą informacji praktycznych, napisana rzetelenie i klarownie. Nie stwierdziłem przy porównaniu z innymi publikacjami jednak ogromnej przewagi merytorycznej.

Stanisław Zawadzki, 19 lat, student Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej
Wiedziałam co kupuję. Poniewaz przed każdym kupnem dziesięć razy oglądam dany przedmiot. W tym wypadku - czytałam. Czy książka pana Stefańczyka mnie nie zawiodła? Czy spełniła moje oczekiwania? Już wcześniej wiedziałam trochę na temat psychologii. Przynajmniej do jakiego typu mnie zaliczyć można. Teraz, po przeczytaniu lektury, wiem o niebo więcej i potrafię odnieść to do innych ludzi. Jako introwertyk niechętnie dzielę się swoimi przemyśleniami czy opiniami. Tak więc już sam fakt,że piszę tę notkę jest wymownym dowodem jak poruszyła mnie ta książka. Uważam,że to wartościowy zakup. Z czystym sumieniem polecam!

Edyta Górska, Kobieta w mniej niż średnim wieku :-)
Zdecydowanie wiem teraz jak unikać sytuacji, w których to ja mogłabym być manipulowana przez innych, co w dzisiejszych czasach napotykamy każdego dnia.

Anna Szeraszewicz, 25, studentka budownictwa
Fajnie zebrane główne zagadnienia z tej tematyki. Osobiście najbardziej zadowolony jestem z tego, że odkąd go przeczytałem, sam szanuję swoje zdanie. Jak nie mam ochoty to nie dam sie namówić. Umiem rozróżniać zachowania i intencje. No i w markecie nie biorę byle pierdół do koszyka ;) Bardzo fajna chociaż za krótka.

Grzegorz Bedra, 24 lata, programista maszyn przemysłowych
Potrzebowałem tego ebooka, ponieważ wybrałem tę tematykę na ustą maturę z j.polskiego. Po jej przeczytaniu mogę z czystym sumieniem dać 5 6. Kilka szczegółów bym pozmieniał, ale ogólnie ebook jest ok.

Mateusz Kulik, 20 lat, uczeń, maturzysta
Warty przeczytania i zastosowania.

Piotr Majewski, 30 lat
Przede wszystkim zacząłem uważniej obserwowac ludzi z otoczenia i bardziej rozumiec ich zachowania. Zwięzłe rady na temat unikania manipulacji zwiększyły poczucie godności, a pewne osoby z mojego otoczenia zauważyły, że tylko logiczne i racjonalne argumenty mnie przekonują. To tylko częśc zmian, które dało się zauważyc od ręki, wiem że z czasem przyjdą nowe. Dlatego warto przeczytac tego ebooka.

Mirek Rycyk, 31 lat
Jeżeli pragniesz wiedzieć jak prowadzić rozmowę, w jaki sposób przedstawić swoje racje, jak zdobyć przychylność swojego rozmówcy. Wszystkiego i dużo więcej możesz dowiedzieć się z tej książki. Ponadto, wiedza tam zawarta pomogła mi na rozmowach w sprawie pracy. Serdecznie polecam.

Łukasz S., 28 lat, doradca techniczno-handlowy
Publikacja idealna dla osób, które chcą pracować nad kontrolą i programowaniem własnej podświadomości, oraz mają coś wartościowego do przekazania innym. Pomocna zwłaszcza w zrozumieniu i praktycznym stosowaniu mechanizmów rządzących efektywnością przekazu informacji w kontaktach nie tylko biznesowych. Coś dla siebie znajdzie tu każdy czytelnik.

Krzysztof Podleżański, 57 lat
Dzięki przeczytaniu tej książki człowiek utwierdza się w przekonaniu, że rzeczywiście istnieje wiele powodów, dla których jedni sa bardziej skuteczni w przekonywaniu innych a inni mniej i że to wcale niemusi wynikać z tego, że na przykład jesteśmy gorsi, ale przede wszystkim z tego, że inni posługują się skutecznie dobrze znanymi od czasów Cialdiniego metodami skutecznego wywierania wpływu na innych. Dobrze wiedzieć, że takie metody istnieją, ponieważ dzięki temu łatwiej jest nam odczytać różnorodne metody manipulowania naszymi decyzjami.

Jarosław Kordziński, 50 lat, szkoleniowiec, www.educator.gda

Podobne poradniki

Marketing impulsowy
19.90 zł
Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji
29.95 zł
Świadome zakupy
19.90 zł
Potęga jednego e-maila
19.97 zł