Praktyczny Kurs Pisarstwa

Praktyczny Kurs Pisarstwa

Ty także możesz napisać fascynującą książkę z intrygującą fabułą i odnieść sukces. Poznaj sekrety autorów bestsellerów.


Cena: 21.90 zł
Autor: Katarzyna Krzan
Wydawca: Złote Myśli
ISBN: 83-7521-127-3

Opinie

Książka zawiera dużo informacji nieznanych wcześniej laikowi, do której to grupy siebie zaliczam. Sporo ciekawych fragmentów, lecz ogólnie rzecz ujmując, uważam, że książka trudna.

Daria Główczyńska, Czytelniczka
Lektura sama w sobie ciekawa, wnosząca do życia wiele pomysłów w którą stronę i w jaki sposób dalej się rozwijać. Choć jeśli ktoś uważa, że po lekturze będzie tworzył bestsellery, może się zdziwić. Wszak nie o to do końca autorce chodziło. Polecam również książkę Stephena Kinga - Jak pisać, poradnik rzemieślnika. Niegłupim pomysłem są również kursy pisania.

Rafał Cz., Politolog, piszę eseje i krótkie reportaże, pracuję również w branży turystycznej
Bardzo dobra książka. Z nią pisanie powieści będzie samą przyjemnością. Książka wciąga. Jest napisana przystępnym językiem.

Krystyna Banach, Politolog, piszę eseje i krótkie reportaże, pracuję również w branży turystycznej
Nie wiesz jak napisać książkę. Kup tę pozycję a na pewno poznasz wszelkie arkana pisartswa. Jedna z lepszych pozycji na polskim rynku. Zasłużona 6 z plusem.

Karol Banach, Politolog, piszę eseje i krótkie reportaże, pracuję również w branży turystycznej
Książkę, którą kupiłem ( Praktyczny Kurs Pisarstwa ) bardzo gorąco polecam. Treść jest zrozumiała, zawiera wiele wskazówek i rad, które pomogły mi w przelewaniu myśli na papier. Jednym słowem super...

Filip P, student ze Szczecina
Zwięzłe i rzeczowo napisana książka, pomaga pokonać niemoc twórczą początkujących pisarzy. Gdy tak trudno przelać na papier to co aż krzyczy w głowie. Warto sięgnąć po mądrze i dowcipnie napisany poradnik.

Sabina Waszut, student ze Szczecina
Od kilku lat myślę o tym, aby napisać książkę. Bardzo dużo czytam i wydaje mi się, że byłabym w stanie też coś dobrego stworzyć. Jednak jak na razie nie mam odwagi. Praktyczny Kurs Pisarstwa to czwarta pozycja, którą przeczytałam na temat pisania książek. Cieszę się, że ją kupiłam, bo podchodzi do tematu nieco inaczej niż te poprzednie. Mimo, że zawiera bez porównania mniej tekstu, czyli też informacji, niż poprzednio przeze mnie kupione książki. Ale nie zawsze chodzi o obszerność. Podoba mi się zwłaszcza bezpośredni język autorki, trafiający do normalnych ludzi, np. do mnie ;-). Podoba mi się także struktura, tzn. jak treść została podzielona na poszczególne rozdziały. Myślę, że będę do niej jeszcze wracać, bo tak wygodnie czeka na mnie zawsze na ekranie laptopa... Krótko mówiąc zachęcam do kupna. Ocena na 5 (1 gwiazdka mniej, bo jednak szkoda, że książka ma tylko 93 i to bardzo dużym tekstem pisane strony).

Agata Kwiatkowska, Jestem prawą ręką właściciela dużej firmy
Książeczka napisana jest ciekawie oraz ma pouczające porady. Myślę, że pozwoli mi rozwinąć moje hobby czyli pisanie opowiadań.

Marcin Litwiniuk, Jestem prawą ręką właściciela dużej firmy
Książka jest naprawdę super. Pomaga mi w pisaniu bardzo dużo. Ważne informacje poparte są wieloma przykładami z klasyki książek. Na przykładzie można zobaczyć jak to ma wyglądać. To bardzo ważne. Kiedy ją przeczytałam dość pobieżnie, zrozumiałam jakie błędy zawierają moje książki. Teraz czytając publikacje dość skrupulatnie, piszę swoją książkę. Może nie od nowa, ale sporo w niej poprawiam. Polecam ja serdecznie każdemu , szczególnie początkującemu pisarzowi.

Anna Krasuska, Jestem początkującą pisarką.
Dzięki tej książce opracowałem sobie taki plan do napisania książki o tematyce takiej którą nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć bo będzie to o samodoskonaleniu i odkrywaniu swojej osobowości lecz napisane w formie powieści.

Piotr Błoński, Jestem pijakiem, anonimowym ale nikt o tym nie wie nawet moja rodzina. A najbardziej lubię zajmować się żartami.
Jest to bardzo ciekawa i pomocna książka dla początkujących, pozwalająca poznać podstawy pisania książek i opowiadań. Polecam każdemu, kto stawia pierwsze kroki na szczebku pisarstwa.

Przemysław Wilczewski, Jestem magistrem historii i niedawno wróciłem z trzyletniego pobytu w Irlandii.
Jest to naprawdę fantastyczna, ciekawie pisana książka, która każdego kto chce napisać książkę poprowadzi za rękę. REWELACJA i polecam serdecznie:)

Beata Iwańczyk, Jestem magistrem historii i niedawno wróciłem z trzyletniego pobytu w Irlandii.
Praktyczny-Kurs-Pisarstwa to jedna z publikacji zakupiona w złotych myslach . Jestem niezmiernie zadowolona, że znalazłam tę pozycję poszukiwaną od jakiegoś czasu. Pomogła mi utwierdzic się, że to co robię robię dobrze. Jestem bardzo zadowolona z tego e-booka i nie tylko z tego. Każdy, który zakupiłam jak i również te darmowe, są warte przeczytania.

marzena, Jestem magistrem historii i niedawno wróciłem z trzyletniego pobytu w Irlandii.
Muszę przyznać, że zawarte w tej książce znałam już sama z różnych źródeł, oraz z własnego doświadczenia. Zabawne było przeczytać, że dobrze jest, jak potencjalny pisarz poci się na widok sklepu papierniczego, maca wszystkie zeszyty i najlepiej w ogóle je kolekcjonuje. Ja od zawsze byłam pedantką ładnych rzeczy papierniczych, ale staram oprzeć się pokusie i spożytkować każdy zakup ^^' Książka mi się bardzo podoba. Zawiera zbiór wszystkich informacji potrzebnych do stworzenia dzieła. Oczywiście, nie zawiera takich informacji w sensie jak to zrobić , ale wyjaśnia i podaję wiedzę niezbędną do tego, byśmy stworzyli je sami. Czyli praktycznie, czego robić, a czego nie; jak się pisze, a jak nie; co wolno, a co należy; oraz porady jak to złożyć w kupę. Dodam, że są przykłady :) W każdym razie polecam!

Dorota Synak, Jestem studentką I roku Psychologii Społecznej w Sopocie :) Interesuję się Japonistyką i pisarstwem
Myślę, że jest to kawał dobrej roboty i polecam każdemu kto ma pomysł na książkę, a chciałby liznąć troszkę literackiego warsztatu. POLECAM!

Tomasz Kisała, student, 23 lata
Rewelacyjny podręcznik, zawierający wiele ciekawych rad. Bardzo pomocny, a przy tym unikatowy. Warto się z nim zapoznać.

Piotr Swaczyński, prawnik, 26 lat
Ebooka przeczytałam kilka razy. Za pierwszym razem powierzchownie i byłam zafascynowana. Jednak za każdym następnym razem odkrywałam coś nowego i przydatnego. Wcześniej moje próby napisania książki kończyły się fiaskiem. Obecnie zaczęłam już pisać książkę, a ebook towarzyszy mi wszędzie. Zawsze mogę zasięgnąć rady zawartej w tym ebooku jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości. Po prostu coś fantastycznego. Zrozumiałam jakie są etapy powstawania książki. Teraz ja także mogę stworzyć coś własnego. Jest napisana zwięźle i przejrzyście, oraz zawiera wszystkie informacje o rzemiośle pisarstwa. Polecam ją każdemu, kto chce w przyszłości zostać autorem książek rozchwytywanych na półkach.

Iwona, 19 lat
Uporządkowała wiedzę, którą być może wiele osób posiada, ale niezbyt umiejętnie się nią posługuje. Jest wartościową pozycją godną polecenia.

Gosia, studentka, 19 lat
Książka jest napisana w sposób przejrzysty i prosty, a wiele trudnych zasad zostało wytłumaczonych dokładnie. Piszę książkę. To mój debiut - nie wiem co i czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Wierzę, że dzięki tej publikacji uda mi się spełnić moje marzenie - napisać książkę fantasy. Jestem bardzo zadowolony z Praktycznego Kursu Pisarstwa i polecam go wszystkim tym, którzy rozważają jego zakup.

Paweł Kostrzewa, pracownik stacji benzynowej, 22 lata
Zacząłem pisać bajkę dla dzieci, wykorzystując dawny, z przed kilku lat fragment tekstu. Zastosowałem rady z ebooka i historia zawarta w bajce ubarwiła się, i nabrała tempa. Stała się bardziej interesująca. Polecam Praktyczny Kurs Pisarstwa jako niezbędny i konieczny do pracy twórczej.

Andrzej M. Nowak, bibliotekarz, ochroniarz; 54 lata
Praktyczny kurs pisarstwa to jedyna książka, która ukazuje trudną sztukę napisania bestselleru, krok po kroku wraz z ćwiczeniami, mającymi na celu rozwinąć kunszt pisania. Jeśli chcesz pisać, to zacznij od tego kursu. Na pewno będzie Ci dużo łatwiej.

Agata Michońska, student, dystybutor kolagenu naturalnego; 24 lata
Dzięki przeczytaniu tego ebooka całkowicie zmieniła się moja wiedza i umiejętności pisarskie! Naprawdę książka jest napisana bardzo dobrze i każdy zrozumie jej przesłanie... Polecam!

Damian Dobrowolski, uczeń, 18 lat
Ebook bardzo dobrze wykonany. Pozwala na osiągnięcie podstawowych umiejętności pisarskich i chwytów pozwalających przyciągnąć uwagę czytelnika. Wspaniały dla tych, którzy rozpoczynają karierę pisarską, oraz dla tych, którzy chcą rozwiązać niektóre problemy kompozycyjne.

Adam Sosiński, uczeń, 17 lat
Nauczył. Uświadomił to, co czyniłem intuicyjnie. Pomógł wyeliminować błędy. I zagrzał jak dobre wino! Dziękuję Autorce za to repetytorium, nie(!) pozbawione entuzjazmu. Po lekturze ebooka bardzo zachciało mi się pisać. I wiosłowałem dalej - używając słów Susan Sontag

Artur Dudziński, 39 lat. Muzyk. Pracuję ciężko i fizycznie w magazynie.
Usystematyzowałam swoją wiedzę odnośnie pisania i tworzenia opowiadań. Dowiedziałam się jak unikać bałaganu, charakterystycznego dla opowiadań świeżych twórców oraz, że nie należy bać się schematów, a raczej eksperymentować z nimi szukając własnego stylu. Ciekawa lektura. Polecam.

Ewa Gajewska, 23 lata, student
Ponoć gdy uczeń jest gotów, zjawia się nauczyciel . Mój zjawił się w postaci ebooka pt.: Praktyczny Kurs Pisarstwa autorstwa pani Katarzyny Siby. Poszukiwałam od dawna podobnej poblikacji. Do teraz daremnie. Ta jest wyjątkowa i spełniła WSZYSTKIE moje oczekiwania. Od początku czytania odczuwałam wielką życzliwość pani Katarzyny Siby dla potencjalnych pisarzy. Odsłania ona pisarskie tajniki warsztatowe i daje wskazówki w sposób jasny, bardzo komunikatywny. Czyni to jak przyjaciel gawędzący przy aromatycznej kawie. I naprawdę warto jej słuchać :-).

Danuta Walczak, 51 lat, psycholog
Żałuję, że przeczytałem ten poradnik dopiero po napisaniu Umrzeć w deszczu bo kto wie, czy gdybym przeczytał ten poradnik wcześniej nie napisałbym tej powieści w 5 miesięcy... a nie 5 lat?

Aleksander Sowa, pilot, autor powieści, poradników i publikacji elektronicznych, www.wydawca.net
Kupiłem tego ebooka z czystej ciekawości. No i zaskoczyłem się pozytywnie. Nigdy nie myślałem o byciu pisarzem, a teraz... po przeczytaniu Praktycznego kursu pisarstwa stwierdzam, że chyba każdy może coś napisać i jeśli nie będzie to od razu Kafka, czy Marquez, to na pewno da to wiele przyjemności i przyczyni się do rozwoju piszącego.

Bohdan Palowski, muzyk, kompozytor
Jest to naprawdę świetna książka. Próbowałem kiedyś pisać jakieś krótkie opowiadania, ale mimo ciekawej fabuły opowiadanie nikogo specjalnie nie interesowało :) Teraz poznałem dużo ciekawych faktów na temat poprawnego pisania i mam dużo świeżej motywacji na napisanie książki. Zmotywowałem się także aby pójść na studia dziennikarskie i fach pisania opanować do perfekcji. Pozdrawiam!

Aleksander Kupiec, 17 lat, uczeń liceum ogólnokształcącego w Warszawie
Po przeczytaniu w końcu zrozumiałam na czym polega pisanie... pisanie nie tylko książek, ale też krótkich opowiadań. Jest wyjaśnionych tyle szczegółów, bez których nie da się zrozumieć na czym tak naprawdę polega pisanie.

Magdalena Myczko, 25 lat, studentka
Moją przyszłą książkę tworzę jak dotąd w swojej głowie, dzięki tej pozycji jednak zacząłem ją tworzyć zupełnie inaczej. Zainspirowała mnie do pisania. Wiem dzięki niej, że najpierw muszę przeczytać wielu autorów zanim sam coś napiszę.

Ryszard, 47 lat, lekarz
Dzięki tej pozycji poznałem techniki jakie można stosować podczas opowiadania historii. Wykorzystam je praktycznie podczas tworzenia scenariuszy do gier Online cRPG.

Grzegorz Górnisiewicz, 29 lat, programista, http: www.maldoren.net
Dzięki temu e-bookowi aż nabrałam ochoty do dalszego tworzenia ;). Mam niedokończone dwie powięści, mam nadzieję, że teraz uda mi sie je napisać i nieco upiększyć ;). Bardzo polecam!

Edyta Krzak, 18 lat, uczennica
Wiedza ogólna i kilka trików.

Magda Grabowska, 29 lat, wolny strzelec w mediach, pracuje jako producent
Jest dobry. Zawiera, co prawda, znane wszystkim fakty, ale je systematyzuje i ustawia w odpowiednim porządku. Czasemi jest to nam potrzebne, nawet bardziej niż myślimy. Rzeczy oczywiste, umykają często naszej uwadze. Ta pozycja pozwala się zatrzymać, pomyśleć i wykrzyknąć: Oczywiście. Dlaczego sam na to nie wpadłem?

Miron Smorawski, zawód wolny
Mnóstwo wskazówek praktycznych odnośnie warsztatu pisarskiego, ale tez uświadomienie faktu, że piszący odpowiedzialny jest za sprowokowanie czytelnika do własnych przemyśleń i do wedrówki przez pokłady własnej wyobraźni, których istnienia nie podejrzewał.

Maria Słabińska, maria.slabinska@poczta.pf.pl
Pragnę podziękować wszystkim, którzy zakupili mój poradnik i wyrazili o nim pozytywną opinię. Dziękuję za miłe i inspirujące słowa. Życzę skucesów w tworzeniu niezapomnianych dzieł.

Katarzyna Krzan, autorka ebooka
Dzięki tej książce można w znaczny sposób usystematyzować sobie zasób wiedzy dotyczący tego w jaki sposób książka powinna wyglądać od kuchni . Polecam

Przemysław Walkowiak, 20 lat, student
- po piersze to książka - poradnik, którego dłuższą chwilę szukałam, - wiem od czego zacząć profesjonalne pisanie, - wiem to co już inni wiedzą - bo jak napisała K.Siba: należy korzystać z wiedzy innych autorów;

Ola Ruta, 30 lat, ekonomistka
Wspaniała książka. Poszukiwałem jej od dziesiątek lat. Szkoda, że znalazłem ją dopiero teraz, tyle natchnień musiałem zmarnować. Kto chce pisać, powinien bez względu na to czy ma talent czy nie, koniecznie przeczytać tą książkę.

Dariusz Rączka, 38 lat, budowlaniec
Potrafię pisać książki. Mam jak to było napisane w książce talent , lecz dzięki książce zapoznałem się ze strukturą tworzenia fabuły, oraz charakteru bohaterów...

Maciej Opolski, 18 lat, uczeń liceum
Wasz poradnik przelał na mnie wiele wiary i podniósł mnie na duchu.. Być może, nie wydam swej książki, ale na pewno ją skończę. Praktyczny Kurs Pisarstwa - jest darem - przyniósł mnie i nie tylko, wiele wiary.

Teresa Czarnecka, 18 lat, uczeń liceum
Bardzo dobry poradnik. Świetnie go się czyta i co ważniejsze - warto do niego często zaglądać przy rozwiązywaniu konkretnych problemów. Żałuję tylko, że nie kupiłem jednocześnie jego wydruku cyfrowego, aby jeszcze częściej z niego korzystać np. pisząc coś w terenie. Zdecydowanie polecam

Ryszard Makowski, 57 lat, emerytowany dyrektor Zakładu Poprawczego
Moim zdaniem jest to świetny poradnik dla młodych pisarzy, dzięki któremu każde zdanie nie staje się wreszcie problemem. Wiemy jak barwnie i wciągająco opisać każdego z bohaterów i stworzyć prawdziwą książkę. REWELACJA!

Edyta Mazurek, 14 lat, uczennica
Zapoznałem się z wieloma sztuczkami pisarzy i tworzenie własnych tekstów jest teraz jeszcze łatwiejsze.

jacek lasoń, 14 lat, uczeń gimnazjum
Przede wszystkim wiem co muszę ulepszyć by czytelnicy zechcieli sięgnąć po moją książkę. I gdy już tak zrobią aby nie było to z obowiązku, a z przyjemności jaką daje czytanie powieści fantasy. Myślę, że dzięki zakupionemu przeze mnie ebookowi uda mi się skończyć z sukcesem napisaną powieść.

Małgorzata Brzozowska, 19 lat, uczennica

Podobne poradniki

Będę pisarzem
19.70 zł
Poznaj sekret jak pisać ebooki
24.90 zł
Sztuka pisania
19.97 zł
Autor 2.0
21.70 zł