Drewno zamiast benzyny

Drewno zamiast benzyny

Jak zbudować generator gazu drzewnego i jeździć samochodem ponad 5 razy taniej?


Cena: 19.97 zł
Autor: H.LaFontaine i P.Zimmerman
Wydawca: Złote Myśli
ISBN: 83-7494-140-5

Opinie

Temat ksiązki jest sam w sobie fascynujacy. To że faktycznie silnik spalinowy pojazdu może byc zasilany gazem drzewnym - interesujące. Porady budowy urządzenia bardzo praktyczne. Do wykorzystania przy prawdziwym kryzysie paliwowym. Polecam wszystkim zainteresowanym alternatywnymi żródłami energii do zasilania pojazdów.

Karol
Książka jest rzeczowa. Wielkim plusem jest nieszczegółowo opisana budowa dzięki czemu jestem sam w stanie zbudować generator. Wielki PLUS

Piotr Barzański, Student pierwszego roku chemii, interesuje sie odnawialnymi źródłami energii
Nabycie dodatkowej wiedzy. Książka pojechała do Hiszpanii by w wolnych chwilach przeanalizować prostą budowę gazogeneratora.

Janusz Kawa, producent paliw alternatywnych
Myślę, że to jest bardzo dobra książka dla tych, którzy chcą się uniezależnić od dostawców energii w nadchodzących trudnych czasach. Można np. zbudować prosty generator gazu i użyć go do zasilania agregatu prądotwórczego.

Bogusław Lorenc, technik elektryk
Dzięki tej pozycji dowiedziałem się, że istnieje prosta alternatywa na ropę naftową i paliwa ropopochodne, które nie dość, że można pozyskać samemu, to jeszcze są kilka razy tańsze niż obecne najpopularniejsze źródła energii.

Krzysztof Mielcarek, student, niezależny przedsiebiorca branży budowlanej; 23 lata
Przeczytałem tę książkę z dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że dużo się ostatnio mówi o bezpieczeństwie energetycznym. Pozycja ta pozwala nam spać trochę spokojniej, ponieważ pozwala na pewne uniezależnienie się od paliw płynnych. Pozwala na zasilanie silników spalinowych drewnem, węglem, czy choćby nawet śmieciami. Pozwoliłem sobie wykonać urządzenie opisane w książce i o dziwo działa. Przez kilka dni jeździłem samochodem nie wydając ani grosza. Urządzenie jest niezbyt wygodne, ale w wypadku braku paliwa to cudowna rzecz. Informacje zawarte w książce są niezwykle wartościowe. Uważam tę książkę za lekturę obowiązkową i bardzo ważną.

Artur Gorniak, elektyk, mechanik samochodowy, informatyk; 29 lat
Okazuje się, że jest wiele alternatywnych sposobów pozyskiwania energii. Dla potrzeb indywidualnych jest to jeden z prostszych sposobów. Pozycja bardzo ciekawa,godna polecenia ludziom poszukującym ciekawych rozwiązań. Po tej książce ciągle chodzę i myślę nad jej treścią. Jak będę miał swój dom to zastosuje pewne myśli z tej książki w praktyce.

Michał Bohatkiewicz, technik budowlany, 31 lat
Mam zamiar zastosować ten pomysł do ogrzewania warsztatu, w rozmowie z kolegami są zwróceni ku mojej osobie - to jest dobre.

Eligiusz Najdek, 45 lat, ślusarz, mechanik, pożarnictwo
Moje zainteresowania związane z eksploatacją samochodów, zwłaszcza zasilania jak znajtańszym paliwem zostały wzbogacone o wiedzę i praktyczne porady zawarte w ebooku. Jestem zmotywowany do działania i zbudowania sugerowanej instalacji, o której myślałem już dawno temu. Po lekturze nadszedł czas na działanie. Właśnie zaczynam zbieranie materiałów. Słowem dobra pozycja dla ludzi interesujących się podobnymi zagadnieniami.

Władysław Wrzecionko, 46 lat, elektromonter, zmiłowanie do konstruowania
Przekonałem się, że energia jast bardziej dostępna niż dotąd myślałem. Znajomym powiem, że muszą to przeczytać.

Jarek, Mechanik, 43 lata
Zapomnij o benzynie. Wrzucasz drewno do kotła i jedziesz. Niezły pomysł.

Wojciech Tkacz, 35 lat, wykształcenie wyższe pedagogiczne, zawód terapeuta zajęciowy
Porcja dobrych wskazówek praktycznych popartych niezbędną dawką teorii. Na naszym rynku technicznym mamy wiele publikacji przeteoretyzowanych nie dających jednak konkretnych rozwiązań praktycznych. Ta publikacja może nie wyczerpuje tematu jednak zasługuje na dobrą ocenę i jest godna polecenia.

Rajnold Franke, Pracuje w branży elektro-mechanicznej
Bardzo ciekawa publikacja. Świetny poradnik dla majsterkowiczów. Napisany językiem przystępnym, nawet dla takich laików jak ja. W obecnych czasach gdy poszukiwane są alternatywne źródła energii, paliw itp. polecam!!!

Anna Sielecka, lat 33
Ebook jest bardzo ciekawy. Dużo dowiedziałem się o technice pozyskiwania gazu drzewnego. Książka napisana jest prostym językiem, więc nawet laik zrozumie jej treść. Ebook bogaty jest w rysunki i zdjęcia. Gdyby nie brak czasu na wybudowanie generatora - już jeździłbym na drewnie . Zachęcam do zakupu.

Krzysztof Śmiałek, uczeń
Zaspokoiłem ciekawość. Ebook rzeczowy - przecież w oryginalnej wersji pisany przez amerykańskich inżynierów-praktyków. Do wdrożenia pomysłu potrzebny jest natomiast warsztat lub chociażby skrawek wolnej przestrzeni, a takowych nie posiadam więc sam nie mogę sprawdzić czy to działa. W publikacji wiele rycin i zdjęć poglądowych. Przystępna i fachowa.

Tomasz Pauliński, około 30 lat, specjalista, pracownik dużej firmy
Dużym walorem tej książki jest to, że zawiera ona wiele informacji praktycznych, takich od kuchni . Zbudowanie własnego projektu na podstawie tej książki nie powinno sprawić problemów nawet początkującym.

Tomasz Doruch, 20 lat, elektronik
E-booka polecam wszystkim którzy szukają alternatywnych źródeł energii, a pozyskiwanie jej z drewna jest tanim rozwiązaniem.

Waldemar Wierciak, 33 lata, zawód technolog konstruktor
Książeczka bardzo ciekawa. Jest w niej opisane jak w prosty sposób zbudowac zgazowywacz biomasy. Studiuję Ekologiczne Technologie Spalanie i muszę powiedzieć, że nawet laik w tym temacie z tą technologią sobie poradzi :)

Tomasz Maćkowski, 24 lata, student V roku PCz
Jestem w trakcie budowy małego zgazowywacza do zasilania agregatu prądotwórczego o mocy 4kW.

Bryliński Dariusz, 50 lat
Zapoznałem sie z treścią ebooka i stwierdzam, że wykonanie takiej aparatury, jest prostsze niż się wydaje, a dzięki dokładnym instrukcjom krok po kroku można bez najmniejszego błędu stworzyć taki zagazowywacz dostosowany do własnych potrzeb. Na podstawie tej książki mam zamiar w przeciągu najbliższych wakacji wytworzyć.

Arkediusz Niepsuj, student AP w Siedlcach, interesuje się mechaniką i energią alternatywną
Interesująca publikacja dla miłośników motoryzacji.

Aleksander Sowa, 27 lat, pilot, autor książek i ebooków
Publikacja bardzo interesująca warto przeczytać. Polecam dla majsterkowiczów.

Roman Pisiecki, 42 lata, zawód: mechanik obróbki skrawaniem
Książka okazała się bardzo przydatnym źródłem wiedzy na temat gazyfikacji biomasy - tym bardziej zamieściłem ją jako literaturę do mojej pracy dyplomowej.

Tomasz Smyk, student AGH w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
Łatwa do zrozumienia dla każdego kto interesuje się gazogeneratorem. Moim zdaniem ta książka to podstawa dla każdego konstruktora niesamowitych urządzeń i warta zakupu. Polecam i pozdrawiam

Michał Czaban, lat 34, inż. mechanik
Polecam dla zwariowanych majsterkowiczów, do własnych zastosowań konieczna jednak pomysłowość własna w celu dostosowania do swych potrzeb (wnioski po przeczytaniu) jak zostało to wspomniane może być przydatny w sytuacjach kryzysowych. W aucie bym nie polecał (mesio na holzgas?- fajnie by wygladał :-) albo BMW hi hi) Ale wszelkie generatory traki traktory itp dobry pomysł.

Piotr Pregowski, 26 lat, wlaściciel firmy, majsterkowicz student
Lepszym byłby tytuł energia z drewna - można opracować blok grzewczo energetyczny pracujący na gazie z drewna i zaopatrzyć budynek w ciepło i prąd.

Zbigniew Sułkowski, 59 lat, technik budowlany
Wobec kryzysu paliwowego trudno się nie domyślić korzyści. Ciekawa publikacja. Powrót do pierwotnych zainteresowań człowieka na tematy energetyczne. Wyobraźnia podpowiada mi zastosowanie Generatora Gazu Drzewnego do zasilania nie tylko silnika spalinowego, ale np. do opalania kotla C.O. W ebooku bardzo zainteresował mnie biologiczny filtr gazu, przy zastosowaniach stacjonarnych. Naprawdę ciekawy... Może warto rozważyć zastosowanie gazu drzewnego do zasilania małej elektrowni?

Marek Tlalka, 43 lata, ślusarz, wlasna firma
Pozycja dość ciekawa warto przeczytać.

Robert Wojciechowski, 41lat , inzynier
Do samochodu bym nie zainstalował tej wytwornicy, ale będę próbować gazem z wytwornicy zasilić piec gazowy do centralnego oraz piec do wody i ewentualnie agregad prondotwórczy. W eboku wiedza na dany temat jest wyczerpująca. Serdecznie polecam

Jakub J, 41 lat, elektryk
W tej chwili jeszcze wszystko jest na etapie planów, ale w w ebook wnosi bardzo istotny wkład w te plany. Kawał praktycznej wiedzy, o znów nowoczesnej technologii.

Witold Kurdziel, inżynier konstruktor, wolny strzelec
Nadchodzą ciężkie czasy w energetyce. Warto mieć w zanadrzu czarnego konia, bo nigdy nic nie wiadomo, co się wydarzy :), a ponadto za niewielkie pieniądze dostajesz coś, dzięki czemu masz poczucie pewnej niezależności i wolności (być może złudnej), ale dającej pelną satysfakcję z małych kroczków, jakie robimy dąrząc do celu przez całe życie...:-).

Tomasz Kowalik, 36 lat, mała firma handlowo-usługowa, mąż i ojciec

Podobne poradniki

Remont w praktyce: malowanie
19.97 zł
Drewno zamiast benzyny
19.97 zł