Dekalog Myślącego Kierowcy

Dekalog Myślącego Kierowcy

Jak powinna wyglądać nauka jazdy? Czego nie uczą na kursach na prawo jazdu? Kto jeszcze chce zaoszczędzić kilkaset złotych i uniknąć punktów karnych za wykroczenia drogowe?


Cena: 16.90 zł
Autor: Ryszard Jakubowski
Wydawca: Złote Myśli
ISBN: 978-83-7521-249-5

Opinie

Korzyści z tej publikacji to pewniejsze prowadzenie samochodu, więcej wyrozumiałości dla innych kierowców, oszczędność paliwa oraz szersze spojrzenie na problemy związane z korzystaniem z samochodu.

Konrad Poterek, nauczyciel, 39 lat
Bardzo dobra pozycja dla początkujących kierowców. Myślę, że staną się trochę bardziej pokorniejsi na drodze. Dzięki niej zmieniłem swoje postrzeganie innych użytkowników dróg, a także dowiedziałem się kilku bardzo przydatnych rzeczy. Polecam!!!

Marek K., 22 lata
Przede wszystkim książka ta zawiera sporo praktycznych wskazówek, które ułatwiają życie kierowcy. Poszerza horyzonty i uczy jak uniknąć niebezpieczeństwa ze strony innych oraz jak jeździć bezpiecznie. Zawiera kilka wizji jak wyglądałyby polskie drogi, gdyby wszyscy stosowali się do podstawowych zasad rozsądku i okazywali sobie więcej szacunku. Zachęca też do rozsądnej jazdy w przeciwieństwie do jazdy jako metody wyżycia się na innych.

Marlon, mgr ekonomii, 29 lat
Dopiero uczę się jeździć i nie mam jeszcze porównania jak to wszystko wygląda w terenie . Jednak znalazłam w Dekalogu... wiele informacji, których nie otrzymałam od instruktora, o podręczniku nie wspomnę! Sądzę, że jeszcze nie raz będę wracać do książki - przebija z niej spokój i proste wyjaśnienia, które tak bardzo potrzebne są osobie uczącej się. A założę się, że i wielu starych kierowców dużo z niej wyniesie.

Anna Sielecka, właściciel firmy usługowej, kursantka prawka jazdy; 34 lata
Ogromna wiedza zawarta w tej książce, zmieniła mój sposób jazdy i zwiększyła uwagę na drodze nawet w najbardziej sprzyjających warunkach. Napisane w ludzki i wciągający sposób. Nawet zwykle odruchowe czynności nabrały nowego znaczenia. Jako student dojeżdżam codziennie na uczelnię. W jedną stronę jest ok. 40 km i jest na co uważać, tym bardziej, że odpowiadam za moich pasażerów.Naprawdę polecam!!!

Michal Gwiazda, student, 21 lat
Czytając tę książkę analizuję swoje zachowanie na drodze i uczę się jak powinny wyglądać moje reakcje. Każdy kierowca powinien znać zasady tutaj opisane i wtedy na drogach byłoby dużo bezpieczniej.

Patryk Filipiak, student, 20 lat
Książka zawiera porady i wskazówki dotyczące zachowań w różnych warunkach drogowych, techniki kierowania pojazdem w tychże warunkach i wiele, wiele innych cennych porad. Jest doskonałym uzupełnieniem kursów na prawo jazdy i przyda się każdemu niedoświadczonemu jak i też doświadczonemu kierowcy.

Robert Kosztyła, student, 25 lat
Zdawało mi się, że zawsze jeździłem ostrożnie, ale po przeczytaniu książki uświadomiłem sobie, że ostrożnie to nie tylko wolno ...

Krzysztof Lis, kierowca od 5 lat
Szczerze polecam każdemu kierowcy, szczególnie tym, którzy jeżdżą samochodem wyłącznie od święta oraz tym, którzy jeżdżą po to, by zaimponować innym. Obie te grupy stwarzają obecnie największe zagrożenie. Jestem głęboko przekonany, że gdyby każdy kierowca w naszym cudownym kraju zastosował się do rad autora, skutecznie zmniejszyłaby się ilość wypadków na naszych drogach.

Maciej Nowak, marketingowiec z wykształcenia, 25 lat
(...) Warto przeczytać, czysta praktyka bardzo pomocna.

Maciej Sikorski, 35 lat. prawnik
Niezwykle przydatna publikacja, pozwalająca początkującemu kierowcy w bardzo obrazowy sposób uświadomić, że nie wystarczy zdać egzamin, aby móc wyruszyć w drogę, a doświadczonemu, że uczyć należy się zawsze. Doskonała lektura!

Zdzisława Tubaj, 56 lat, nauczycielka i właścicielka prywatnej firmy edukacyjnej
Bardzo ciekawa pozycja,szkoda że nie wszyscy mogą się z nią zapoznać. Dla mnie jest tym bardziej interesująca ponieważ jestem początkującym kierowcą. Poruszono wiele ciekawych aspektów, o których na kursie się nie mówi, np. jazda w górach na krętej drodze.

Lena Lipiec, stanowisko kierownicze w PWPW S.A.
Dla mnie ten e-book okazał się skarbnicą wielu mądrych i praktycznych rad, których na daremnie można by szukać w przeróżnych książkach czy na kursie prawa jazdy. Rady podane przez autora wynikają z doświadczenia i mądrego podejścia do życia swego i innych. Znalazłam wiele ciekawych rad dotyczących trudnych sytuacji na drogach, z których sama nie koniecznie potrafiłabym wybrnąć.

Marzena Krupa, 31 lat, pracownik biurowy
To obowiązkowa lektura dla początkujących kierowców i nie tylko, napisana zrozumiałym językiem, trochę zabawna, praktyczny poradnik, zawiera olbrzymi zasób wiedzy praktycznej, naprawdę polecam wszystkim chcącym bezpiecznie jeździć, super.

Małgorzata Wasiak, 38 lat, księgowa
Duuużo praktycznych porad, wiele z nich uświadomiło mi, jakie błędy popełniałem - polecam każdemu kierowcy - nawet tym z wieloletnim stażem za kółkiem.

Piotr Szmelcer, 24 lata, IT
Nie dawno zdałem egzamin na prawo jazdy, jednak za kółkiem bez instruktora który w razie niebezpieczeństwa naciskał hamulec nie czułem się wystarczająco pewnie, stresowałem się gdy miałem wyruszyć w podróż. Nie mogę powiedzieć że jestem teraz dobrym kierowcą ale po przeczytaniu e-booka jeździ mi się przyjemniej, wiem czego mogę się spodziewać na drodze, jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Dzięki temu ebookowi nie uczysz się na własnych błędach (np. rozbijając samochód) tylko na doświadczeniu dobrego kierowcy.

Michał, 18 lat, student informatyki
Dzięki temu e-bookowi dowiedziałem się jak jeździć naprawdę oszczędnie. Zrozumiałem również, że dobra jazda to płynna jazda, a nie 'na złamanie karku' (która oprócz wielkiego ryzyka nie przynosi, tak naprawdę, wiele korzyści).

Paweł Nowak, lat 19, grafik, programista, wolny strzelec
Prawo jazdy mam od kilku lat. Rocznie przejezdzam samochodem ok. 40 tys. km. Sądziłem, że moja wiedza jest gruntowna... Myliłem się. Lektura obowiązkowa dla każdego kierowcy.

Marcin Medwid, 26 lat, branża motoryzacyjna. www.unicars.pl
W dekalogu znalazłam to, czego zabrakło mi na kursie nauki jazdy. Od dwóch lat jeżdżę codziennie po Warszawie. To istny koszmar. Dlatego sięgnęłam po dekalog i nie żałuję. Bogate doświadczenia wieloletniego kierowcy przekazane są w sposób bardzo przystępny i ciekawy. Po przeczytaniu tej książki zaczęłam jeździć spokojniej, patrzeć na innych uczestników ruchu z życzliwością ale i podejrzliwą uwagą. Czasami ze współczuciem. To książka dla wszystkich, którzy chcą być dobrymi, lub jeszcze lepszymi kierowcami a nie mają kogo zapytać. Pan Jakubowski wycisza emocje za kierownicą, uczy kultury jazdy i współczucia dla kozaków , którzy piskiem opon i chamstwem pokrywają swoje kompleksy i brak prawdziwych umiejętności. Wkrótce moja córka rozpocznie kurs nauki jazdy: to będzie także jej dekalog a ja będę spokojniejsza o jej bezpieczeństwo. Polecam, to świetna lektura.

Joanna Łobocka, 46 lat, kadrowa
Lektura Dekalogu Myślącego Kierowcy uświadomiła mi jak wiele istotnych i oczywistych spraw umyka mojej uwadze. To bardzo mądra i pouczająca książka. Każdy kierowca powinien ją przeczytać (i to nie jeden raz).

Mirosława S., biegły rewident, właściciel Firmy Audytorskiej
Książka dostarcza bardzo wiele ciekawych wskazówek, porad, przestróg i informacji, które przydadzą się nie tylko początkującym kierowcom. Naprawdę warta polecenia.

Waldemar Sadek, 36 lat, instruktor nauki jazdy
Dzięki tej książce dowiedziałem się o podstawowych zasadach prowadzenia samochodu, o których nie wspominają na kursie, chociaż są tak oczywiste. Polecam tą książkę wszystkim, warto skorzystać z wiedzy w niej przedstawionej.

Piotr Gibulski, 30 lat, elektronik
Bardzo praktyczna publikacja. Większość treści, to informacje, o których wcześniej nie miałem nigdy pojęcia. Warta nie pojedynczej lektury, ale wielkokrotnego i uważnego powracania do już przeczytanych rozdziałów. Co najważniejsze: aby w pełni skorzystać z tego ebooka, należy poświęcić trochę czasu i przetestować na własnym samochodzie, to co zaleca autor. Jestem bardzo zadowolony z tej lektury i przyznaję, że sprawiła ona w pewnym stopniu, że jestem obecnie lepszym kierowcą, niż byłem przed lekturą tego poradnika.

Paweł Sygnowski, autor ebooków, kierowca
Wiedza przydatna każdemu kierowcy, nie ważne czy jest początkujący czy już jeździ kilka czy nawet kilkanaście lat. Dla mnie przydała się szczególnie tej zimy. Postępując według wskazówek autora udało mi się wyjść z nie jednej opresji. Jeszcze raz gorąco polecam wszystkim.

Mieczysław Kurkiewicz, 44 lata
Książka nauczyła mnie zwracać uwagę na rzeczy z jednej strony oczywiste, ale z drugiej jednak pomijane, jak również rzeczy których do końca sie nie wie - np jak tak naprawde ustawic poprawnie fotel (zeby był wygodny i żeby łatwo sie kierowało). Bardzo duzo cennych wskazówek. Ogólnie ksiązka godna polecenia każdemu, bo nikt nie jest idealnym kierowcą.

Grzegorz Bedra, 24 lata, programista maszyn przemysłowych
Bardzo dobra pozycja dla ludzi, którym bezpieczeństwo własne i innych ludzi nie jest obojętne. Jako kierowca - amator oceniam tą publikację bardzo pozytywnie.

Mateusz Kulik, 19 lat, uczeń technikum elektronicznego w klasie maturalnej, od roku kierowca ;).
Książka zawiera bardzo dużo praktycznej wiedzy. Zwraca uwagę na kilka rzeczy, o których zbyt często się nie mówi. Polecam dla każdego początkującego (nawet osoby zaawansowane znajdą coś dla siebie).

Przemyslaw Niemiec, informatyk
Książka napisana bardzo prostym i przystępnym językiem, zawiera dużo opisów potwierdzanych przykładami. Ogólnie zgadzam się z większością problemów poruszanych przez autora oraz chwale sobie jego ćwiczenia praktyczne, natomiast muszę niestety stwierdzyć, że autor w niektórych momentach chciał być zbyt ironiczny, co objawia się w hiperbolizacji. Ostatecznie książkę polecam młodym kierowcą warta przeczytania i przemyślenia.

Przemysław Żukowski, uczeń technikum łączności, świeży kierowca :)
Dzięki poradnikowi zmieniłem moje podejście do prowadzenia pojazdu. Ponieważ jestem młodym (stażem) kierowcą zyskałem wiele cennych uwag i mogłem je natychmiast zastosować w czasie prowadzenia pojazdu. Gorąco polecam początkującym i nie tylko, kierowcom. Kultury na jezdni nigdy za wiele.

Marek Wesołowski, 55 lat, prawo jazdy mam od 03.2005, jestem teletechnikiem
Rewelacyjny dla POCZATKUJĄCYCH - UCZY MYŚLENIA i zawiera praktyczne ćwiczenia (oczywiście w bezpiecznych warunkach). Oceniłam go na 6, gdyż zawiera dużo nowych (dla mnie) i dobrych wskazówek, jednak uwazam, że nie jest on taki wspaniały dla ludzi którzy siedzą już trochę za kółkiem, choć i oni mogliby coś znaleźć nowego.

Irena Lasonczyk, studentka historii sztuki, psychologii i teologii na Uniwersytecie w Passau (Niemcy)
Kiedy kupowałem Dekalog... dopiero robiłem prawo jazdy. Czytając go byłem zaskoczony jak odmienna wiedza w nim się znajduje. Na kursie były suche teorie a w Dekalogu... to co NAPRAWDĘ przydatne na drodze. Myślę, że każdy kierowca powinien przeczytać tego e-booka a szczególnie Ci kierowcy, którzy myślą, że jeżdzą co najmniej dobrze.

Paweł Szwapczyński, 31 lat, fotograf, www.canonik.republika.pl

Podobne poradniki

Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha
19.97 zł
Jak ulepszyć swojego Fiacika?
16.90 zł
Fiat 126p - Mały Wielki Samochód
16.90 zł
Samochodowe instalacje zasilania gazem
17.70 zł